Sorun Giderme

Akış Hızı: Filtreleme uzun sürüyor. 

Suyunuzdaki TDS miktarının 000’a inmesi için su 5 kademeden geçer. Çoğu sıradan filtrenin 1 veya 2 aşaması vardır, bu yüzden TDS değeri 000’a ulaşmaz. Suyun yavaş akışı, suyunuzun her filtre kademesinden gerektiği gibi geçtiğini gösterir.

Akış Hızı: Gece akış yok/hava hücresi

Eğer filtreleme işleminiz saatler sürüyorsa, hava hücresi oluşmuş olma ihtimali vardır. Hava hücrelerini yok etmek için filtreleri gevşetmek, sonra tekrar sıkıştırmak gerekiyor. Bu da işe yaramazsa, elinize bir cımbız veya benzeri bir şey alıp, filtre ızgarası üzerinde birkaç delik açabilirsiniz. Sorununuzu bu da çözmezse, suyunda kirlilik olan azınlıktan olabilirsiniz. Sudaki kirlilik, sudaki katı madde anlamına gelir ve filtrenin tıkanmasına yol açar. Bu durumda suyun filtreden çok yavaş damlayarak çıktığını gözlemlersiniz.

Akış Hızı: Bir şişe var – her filtrede farklı bir rakam çıkıyor. 

Daha hızlı akan filtre daha fazla su arıtıyor demektir, dolayısıyla ömrü daha erken bitecektir.

Akış Hızı: Eğer su içinde aynı sürede geçiyorsa, nasıl oluyor da bir filtre diğerinden daha hızlı akış hızına sahip oluyor?

Biz yer çekiminden faydalandığımız için, su doğal olarak filtreden geçmek için mümkün olan en kısa yolu bulmaya çalışacaktır. Filtrelerimiz elle yapıldığından ötürü, ne kadar sıkı paketlendiklerine göre değişkenlik gösterebilirler, dolayısıyla akış hızları filtreden filtreye fark edebilir.

Koku: Balık kokusu

Kullanıcılar çoğunda filtreden gelen koku problemi olmaz, bu yüzden büyük ihtimalle sorun sizin suyunuzun kalitesinden kaynaklanmaktadır. Filtrenin kullanım ömrü tamamlandıysa, bu da kokuya sebep olabilir. Bunun oluşmasını önlemek için suyunuzu sürekli ölçmeniz ve 000 değerini yakalamanız çok önemlidir.

Filtre Ömrü: Filtrelerin 6 ay dayanacağını düşünmüştüm. 

Bu yanlış anlaşılma için özür dileriz. Filtrenin ömrü büyük ölçüde şebeke suyunuzun TDS değerine bağlıdır. TDS ne kadar düşükse, filtre ömrü o kadar uzun olur. Bunu tespit edebilmek için kendi suyunuzu ölçmelisiniz. Size verilen tahmini süre ortalama bir  TDS değeri üzerinden hesaplanmıştır; sizin suyunuza özel değildir.

Tat: Suyun tadı bir tuhaf. Filtre yeni mi kullanılmış mı? 

Filtrelerimizin bir kısmı artık iki siyah statik yapışkanla birlikte veriliyor. Hem suyun filtreye girdiği yuvarlak statik yapışkanı, hem de filtrenin üzerinde yer alan dörtgen statik yapışkanı çıkardığınızdan emin olun. Bunlar üzerinde kalırsa, suyun tadını değiştirebilir. Sisteminizdeki tüm suyu boşaltın, kâğıt havlu ile kurulayın ve daha fazla su filtreleyin. Tüm yapışkanları çıkardıysanız, suyu değiştirdiyseniz ve halen tuhaf bir tat alıyorsanız, deterjan kalıntısı olmayan, temiz bir bardaktan içtiğine emin olun. Ayrıca sisteminizi sabun ile temizlediyseniz, iyice durulandığından emin olun. Son olarak, filtrenizin kenarlardan sızdırmaması gerekiyor. O-halkası çevresinde su damlacıkları görüyorsanız, filtrelenmemiş su ile filtrelenmiş su karışıyor demektir. Bu sorunu gidermek için, filtre tutucuyu sıkıştırın, ama o-halkasını döngüye sokacak kadar da sert sıkmayın. O-halkasının filtre çevresinde su damlatmadan rahatça durmasını istiyoruz. Filtreyi test edin. Filtrelenmiş su ile yıkayın.

Diğer: Islak filtre; plastik poşette yoğunlaşma. 

Filtrenin içindeki karbon, filtreye doldurulmadan önce yıkanmıştır ve bazen paketlendiğinde halen nemli olabilir. Filtrelerinizin nemli gelmesi, performansını etkilemez.

Diğer: Filtreyi ıslatmak 

Diğer yaygın filtrelerin aksine, bizim filtrelerimizi ıslatmak gerekmez, ama suyun temiz ve 000 değerinde olduğundan emin olmak için birkaç bardak dökülmesinde bir sakınca yoktur.

Diğer: Siyah veya gri su

Bazen yeni filtrelerde ince karbon partikülleri suyun rengini değiştirebilir. Su berraklaşana ve 000 değerini görene kadar yıkamaya devam edin. Sadece birkaç bardak su yeterli olacaktır. Kullanılan su miktarını minimuma indirebilmek için, filtrenin üzerine doğrudan suyu dökün, sisteme sokmayın, böylece renk daha çabuk düzelir.

Sürahiler: Gümüş ve beyaz sürahiler arasında ne fark var? 

Gümüş sürahinin gri deposu ve gümüş kapağı vardır. Rengi haricinde sürahiler aynıdır.

Sürahi: Sürahimden neden sıfır değeri alamıyorum? 

Sorunu gidermek için lütfen şunları yapın.
1.Sürahinin deposunu takılı filtresiyle birlikte çıkarın.
2. Filtreyi temiz bir kâğıt havluyla temizleyin ve filtreyi bir bardağın üzerine koyun. Az bir miktar suyu filtre üzerine dökün ve bardakta süzülen suyu test edin. (Eğer 000 okuyorsa, filtrenizi yeterince sıkı takmamışsınız demektir.)
000 değerini sağlamak için, filtrenin sıkı bir sızdırmazlığa sahip olması gerekir. 000 okumuyorsa, filtrenizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Şişe/soğutucudan sıfır değeri alamıyorum.

Sorunu gidermek için lütfen şunları yapın.
1. Filtreleri temiz bir kâğıt havluyla temizleyin ve her bir filtreyi bir bardağın üzerine koyun.
2 Az bir miktar suyu her filtrenin üzerine dökün ve bardakta süzülen suyu test edin. (Eğer 000 okuyorsa, filtrenizi yeterince sıkı takmamışsınız demektir.)
000 değerini sağlamak için, filtrenin sıkı bir sızdırmazlığa sahip olması gerekir. Sizin haznenizdeki su 000 olmadığından, soğutucunuzu bu sudan temizlemeniz gerekir. 000 okumuyorsa, filtrenizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Şişede veya süzme kabında küf veya mantar oluşumu 

Diğer tüm cihazlar gibi, bizim ürünlerimizin de arada sırada temizlenmeye ihtiyacı vardır. Öncelikle malzemeyi çıkarın ve ağızlıklara, musluklara ve dar kısımlarına özen göstererek temizleyin. Küf veya mantar gibi şeylerin üreyebileceği pek çok yüzey vardır. Suyunuza doğrudan günışığı gelmediğinden emin olun. Ürünlerimizi ve filtrelerimizi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın, böylece suya herhangi bir bakteri karışmamasını sağlayın. Tekrar kullanımdan önce tüm parçaların temizlendiğinden emin olun.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucuda sızıntı  

-Sürahiye ne kadar su koyuyorsunuz? Eğer alt tarafı tamamen doluysa, beyaz ayırıcı halka su geçirmez olmadığından, daha fazla su ekleyemezsiniz. Alt bölümde yarısına kadar bile dolu olsa, ağzına kadar dolduramazsınız, çünkü aşağıda yeterli alan yoktur.

-Şamandıralı valfinizin rengi ne? (Beyazsa, şamandıralı valfiniz orijinaldir. Şirket bazı yenilikler yaptı ve yeni valfi ayıt edebilmek için mavi renkte üretti. Bizimle iletişime geçerseniz, size değişim valfi göndeririz.)

-Lütfen kolunuzu şişenin alt yarısına sarın ve dikkatlice soğutucudan çıkarın. Diğer elinizi şamandıralı valfin altına koyun ve nazikçe şişeye doğru iterek, şamandıralı valfin açıklığını kapatın. Şamandıralı valf sızdırıyor mu? Eğer öyleyse, değişim için lütfen bizimle irtibata geçin.

-Bu da değilse, soğutucudan sızdırma olması mümkündür. Daha fazla bilgi için üreticinin garanti belgelerine ve kullanım kılavuzuna başvurun. Eğer soğutucuyu bizim aracılığımız ile aldıysanız, garanti süreniz o zamandan beri sona ermiş olabilir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucumu nasıl temizleyeceğim? 

Depoyu ve muslukları 3 litre sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı kabartma tozu koyarak ve bu solüsyonu doğrudan soğutucu deposuna dökerek temizleyebilirsiniz. Solüsyonu 30 dakika kadar bekletin, sonra da musluklar ve tahliye tapası ile boşaltın. Daha sonra aynı şekilde 3 litre saf sıcak suyla soğutucuyu durulayın.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucu suyu soğumuyor veya ısınmıyor

Bu sorunu çözmek için üreticinin kullanma kılavuzlarına başvurmanız gerekiyor. Soğutucuyu doğrudan bizden aldıysanız, garantisi o zamandan beri sona ermiş olabilir.

TDS Ölçer: Cihaz çalışmıyor 

Pek çok elektronik cihazda olduğu gibi, TDS ölçerle de zaman zaman sorun yaşayabilirsiniz. Sorununuzu çözmek için lütfen şu basamakları uygulayın.
1.Kapağı çıkardınız mı?
2. Cihazı açtınız mı?
3. Buzdolabında mı saklıyordunuz? Eğer öyleyse, düzgün çalışmaya başlaması için bazen oda sıcaklığına gelmesi gerekebilir. Bunu zaten yaptıysanız, suyla temas ederek kısa devre yapmadığından emin olun.
4. Lütfen LCD ekranı pasa karşı kontrol edin. Paslanmışsa, TDS ölçerinizi yenilemeniz gerekecek.
5. Eğer bunların hiçbiri değilse, muhtemelen pili bitti. Pilini değiştirmek için, TDS’in altını çıkarın ve saat pili satan her yerden alabileceğiniz yeni bir 357-A pil yerleştirin.