Sorun Giderme

Akış Hızı: Filtreleme uzun sürüyor. 

Suyunuzdaki TDS miktarının 000’a inmesi için su 5 kademeden geçer. Çoğu sıradan filtrenin 1 veya 2 aşaması vardır, bu yüzden TDS değeri 000’a ulaşmaz. Suyun yavaş akışı, suyunuzun her filtre kademesinden gerektiği gibi geçtiğini gösterir.

Akış Hızı: Gece akış yok/hava hücresi

Eğer filtreleme işleminiz saatler sürüyorsa, hava hücresi oluşmuş olma ihtimali vardır. Hava hücrelerini yok etmek için filtreleri gevşetmek, sonra tekrar sıkıştırmak gerekiyor. Bu da işe yaramazsa, elinize bir cımbız veya benzeri bir şey alıp, filtre ızgarası üzerinde birkaç delik açabilirsiniz. Sorununuzu bu da çözmezse, suyunda kirlilik olan azınlıktan olabilirsiniz. Sudaki kirlilik, sudaki katı madde anlamına gelir ve filtrenin tıkanmasına yol açar. Bu durumda suyun filtreden çok yavaş damlayarak çıktığını gözlemlersiniz.

Akış Hızı: Bir şişe var – her filtrede farklı bir rakam çıkıyor. 

Daha hızlı akan filtre daha fazla su arıtıyor demektir, dolayısıyla ömrü daha erken bitecektir.

Akış Hızı: Eğer su içinde aynı sürede geçiyorsa, nasıl oluyor da bir filtre diğerinden daha hızlı akış hızına sahip oluyor?

Biz yer çekiminden faydalandığımız için, su doğal olarak filtreden geçmek için mümkün olan en kısa yolu bulmaya çalışacaktır. Filtrelerimiz elle yapıldığından ötürü, ne kadar sıkı paketlendiklerine göre değişkenlik gösterebilirler, dolayısıyla akış hızları filtreden filtreye fark edebilir.

Koku: Balık kokusu

Kullanıcılar çoğunda filtreden gelen koku problemi olmaz, bu yüzden büyük ihtimalle sorun sizin suyunuzun kalitesinden kaynaklanmaktadır. Filtrenin kullanım ömrü tamamlandıysa, bu da kokuya sebep olabilir. Bunun oluşmasını önlemek için suyunuzu sürekli ölçmeniz ve 000 değerini yakalamanız çok önemlidir.

Filtre Ömrü: Filtrelerin 6 ay dayanacağını düşünmüştüm. 

Bu yanlış anlaşılma için özür dileriz. Filtrenin ömrü büyük ölçüde şebeke suyunuzun TDS değerine bağlıdır. TDS ne kadar düşükse, filtre ömrü o kadar uzun olur. Bunu tespit edebilmek için kendi suyunuzu ölçmelisiniz. Size verilen tahmini süre ortalama bir  TDS değeri üzerinden hesaplanmıştır; sizin suyunuza özel değildir.

Tat: Suyun tadı bir tuhaf. Filtre yeni mi kullanılmış mı? 

Filtrelerimizin bir kısmı artık iki siyah statik yapışkanla birlikte veriliyor. Hem suyun filtreye girdiği yuvarlak statik yapışkanı, hem de filtrenin üzerinde yer alan dörtgen statik yapışkanı çıkardığınızdan emin olun. Bunlar üzerinde kalırsa, suyun tadını değiştirebilir. Sisteminizdeki tüm suyu boşaltın, kâğıt havlu ile kurulayın ve daha fazla su filtreleyin. Tüm yapışkanları çıkardıysanız, suyu değiştirdiyseniz ve halen tuhaf bir tat alıyorsanız, deterjan kalıntısı olmayan, temiz bir bardaktan içtiğine emin olun. Ayrıca sisteminizi sabun ile temizlediyseniz, iyice durulandığından emin olun. Son olarak, filtrenizin kenarlardan sızdırmaması gerekiyor. O-halkası çevresinde su damlacıkları görüyorsanız, filtrelenmemiş su ile filtrelenmiş su karışıyor demektir. Bu sorunu gidermek için, filtre tutucuyu sıkıştırın, ama o-halkasını döngüye sokacak kadar da sert sıkmayın. O-halkasının filtre çevresinde su damlatmadan rahatça durmasını istiyoruz. Filtreyi test edin. Filtrelenmiş su ile yıkayın.

Diğer: Islak filtre; plastik poşette yoğunlaşma. 

Filtrenin içindeki karbon, filtreye doldurulmadan önce yıkanmıştır ve bazen paketlendiğinde halen nemli olabilir. Filtrelerinizin nemli gelmesi, performansını etkilemez.

Diğer: Filtreyi ıslatmak 

Diğer yaygın filtrelerin aksine, bizim filtrelerimizi ıslatmak gerekmez, ama suyun temiz ve 000 değerinde olduğundan emin olmak için birkaç bardak dökülmesinde bir sakınca yoktur.

Diğer: Siyah veya gri su

Bazen yeni filtrelerde ince karbon partikülleri suyun rengini değiştirebilir. Su berraklaşana ve 000 değerini görene kadar yıkamaya devam edin. Sadece birkaç bardak su yeterli olacaktır. Kullanılan su miktarını minimuma indirebilmek için, filtrenin üzerine doğrudan suyu dökün, sisteme sokmayın, böylece renk daha çabuk düzelir.

Sürahiler: Gümüş ve beyaz sürahiler arasında ne fark var? 

Gümüş sürahinin gri deposu ve gümüş kapağı vardır. Rengi haricinde sürahiler aynıdır.

Sürahi: Sürahimden neden sıfır değeri alamıyorum? 

Sorunu gidermek için lütfen şunları yapın.
1.Sürahinin deposunu takılı filtresiyle birlikte çıkarın.
2. Filtreyi temiz bir kâğıt havluyla temizleyin ve filtreyi bir bardağın üzerine koyun. Az bir miktar suyu filtre üzerine dökün ve bardakta süzülen suyu test edin. (Eğer 000 okuyorsa, filtrenizi yeterince sıkı takmamışsınız demektir.)
000 değerini sağlamak için, filtrenin sıkı bir sızdırmazlığa sahip olması gerekir. 000 okumuyorsa, filtrenizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Şişe/soğutucudan sıfır değeri alamıyorum.

Sorunu gidermek için lütfen şunları yapın.
1. Filtreleri temiz bir kâğıt havluyla temizleyin ve her bir filtreyi bir bardağın üzerine koyun.
2 Az bir miktar suyu her filtrenin üzerine dökün ve bardakta süzülen suyu test edin. (Eğer 000 okuyorsa, filtrenizi yeterince sıkı takmamışsınız demektir.)
000 değerini sağlamak için, filtrenin sıkı bir sızdırmazlığa sahip olması gerekir. Sizin haznenizdeki su 000 olmadığından, soğutucunuzu bu sudan temizlemeniz gerekir. 000 okumuyorsa, filtrenizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Şişede veya süzme kabında küf veya mantar oluşumu 

Diğer tüm cihazlar gibi, bizim ürünlerimizin de arada sırada temizlenmeye ihtiyacı vardır. Öncelikle malzemeyi çıkarın ve ağızlıklara, musluklara ve dar kısımlarına özen göstererek temizleyin. Küf veya mantar gibi şeylerin üreyebileceği pek çok yüzey vardır. Suyunuza doğrudan günışığı gelmediğinden emin olun. Ürünlerimizi ve filtrelerimizi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın, böylece suya herhangi bir bakteri karışmamasını sağlayın. Tekrar kullanımdan önce tüm parçaların temizlendiğinden emin olun.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucuda sızıntı  

-Sürahiye ne kadar su koyuyorsunuz? Eğer alt tarafı tamamen doluysa, beyaz ayırıcı halka su geçirmez olmadığından, daha fazla su ekleyemezsiniz. Alt bölümde yarısına kadar bile dolu olsa, ağzına kadar dolduramazsınız, çünkü aşağıda yeterli alan yoktur.

-Şamandıralı valfinizin rengi ne? (Beyazsa, şamandıralı valfiniz orijinaldir. Şirket bazı yenilikler yaptı ve yeni valfi ayıt edebilmek için mavi renkte üretti. Bizimle iletişime geçerseniz, size değişim valfi göndeririz.)

-Lütfen kolunuzu şişenin alt yarısına sarın ve dikkatlice soğutucudan çıkarın. Diğer elinizi şamandıralı valfin altına koyun ve nazikçe şişeye doğru iterek, şamandıralı valfin açıklığını kapatın. Şamandıralı valf sızdırıyor mu? Eğer öyleyse, değişim için lütfen bizimle irtibata geçin.

-Bu da değilse, soğutucudan sızdırma olması mümkündür. Daha fazla bilgi için üreticinin garanti belgelerine ve kullanım kılavuzuna başvurun. Eğer soğutucuyu bizim aracılığımız ile aldıysanız, garanti süreniz o zamandan beri sona ermiş olabilir.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucumu nasıl temizleyeceğim? 

Depoyu ve muslukları 3 litre sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı kabartma tozu koyarak ve bu solüsyonu doğrudan soğutucu deposuna dökerek temizleyebilirsiniz. Solüsyonu 30 dakika kadar bekletin, sonra da musluklar ve tahliye tapası ile boşaltın. Daha sonra aynı şekilde 3 litre saf sıcak suyla soğutucuyu durulayın.

Şişeler/Süzme Kabı/Soğutucu: Soğutucu suyu soğumuyor veya ısınmıyor

Bu sorunu çözmek için üreticinin kullanma kılavuzlarına başvurmanız gerekiyor. Soğutucuyu doğrudan bizden aldıysanız, garantisi o zamandan beri sona ermiş olabilir.

TDS Ölçer: Cihaz çalışmıyor 

Pek çok elektronik cihazda olduğu gibi, TDS ölçerle de zaman zaman sorun yaşayabilirsiniz. Sorununuzu çözmek için lütfen şu basamakları uygulayın.
1.Kapağı çıkardınız mı?
2. Cihazı açtınız mı?
3. Buzdolabında mı saklıyordunuz? Eğer öyleyse, düzgün çalışmaya başlaması için bazen oda sıcaklığına gelmesi gerekebilir. Bunu zaten yaptıysanız, suyla temas ederek kısa devre yapmadığından emin olun.
4. Lütfen LCD ekranı pasa karşı kontrol edin. Paslanmışsa, TDS ölçerinizi yenilemeniz gerekecek.
5. Eğer bunların hiçbiri değilse, muhtemelen pili bitti. Pilini değiştirmek için, TDS’in altını çıkarın ve saat pili satan her yerden alabileceğiniz yeni bir 357-A pil yerleştirin.

Daraltılabilir içerik

 Şebeke suyu zaten belediye tarafından arıtılıyor. Neden ZeroWater’a ihtiyacım olsun?

Belediye suyu ZeroWater’ın seviyesine kadar arıtabilse bile, arıtma tesisinden musluğunuza gelene kadar suya çeşitli kimyasallar karışabilir ve şebeke suyunun o tipik tadını verir. ZeroWater suyu taze ve lezzetlidir.

ZeroWater ile şişe suyu kalitelerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri FDA’nın belirlediği, arıtılmış şişe suyunda bulunması gereken Toplam Çözünmüş Madde miktarlarını karşılayabilen tek filtre suyu sağlar. Böylece en üst düzey kalitedeki suyu plastik şişeler veya yüksek maliyetler olmaksızın elde etmiş olursunuz.

Kuyu suyu kullanıyorum. Sisteminizi, kullanmam gerekir mi?

Kuyu suyu kullanıyorsanız, kuyunun incelenmesi ve mikrobiyolojik kirleticiler dâhil olmak üzere çeşitli maddelere karşı tahliller yapılması kuyu sahibinin sorumluluğundadır. Kuyunun içilebilirliği onaylandığı takdirde, ZeroWater® kuyu suyuna da aynı şebeke suyu gibi muamele eder.

ZeroWater filtreleri ile diğer filtreleri karşılaştırsak?

ZeroWater filtresi çok daha kapsamlı olan 5-aşamalı filtre sistemidir. Sadece tespit edilebilen çözünmüş maddeleri tutabilen basit karbon filtrelerin karşısına İyon Değişim Teknolojisini koyar.

ZeroWater filtreleri ile Ters Ozmos sistemlerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri Ters ozmos sistemlerinden elde edilen arıtma derecesine eşit kalitede su elde eder. Bizim sistemlerimiz ayrıca hiç su ziyanına neden olmaz ve yerçekimi esasına göre çalışır. İlave olarak tesisatınıza monte edilmesine gerek yoktur.

ZeroWater ile distile suyu karşılaştırsak?

İnsanlar genellikle distile suyun yavan bir tadı olduğunu söylerken, ZeroWater® suyu taze ve lezzetlidir. Ayrıca distilasyon işlemi elektrik gerektirir ve suyun arıtılması saatler sürer.

ZeroWater ile yumuşatıcıları karşılaştırsak?

Su yumuşatma sistemleri sodyum veya potasyumu kalsiyum ile değiştirerek kalsiyum yapılanmasını önler ve sabunun daha iyi köpürmesini sağlar. İçme suyunun tadını iyileştirmezler.

Ev hayvanları / insanlar distile suya ihtiyaç duyuyorlar. Buda aynı kalitede mi?

Bizim filtrelerimiz elektrik harcamadan veya mağazalardan eve su taşıma zahmetine katlanmadan, distile suyla aynı kalitede su sağlar.

Kuyu/Kaynak suyu kullanıldığında, filtre ömrü "şehir" suyuna göre daha mı kısa olur?

Filtrenin ömrü suyun kuyu, kaynak veya şebeke suyu olmasına değil, içerdiği Toplam Çözünmüş Madde miktarına bağlıdır. Kuyu suyunuzu bizim sistemimizde kullanmadan önce test ettiğinizden emin olun.

Mikrobiyolojik / bakteriyel arıtma konusunda Ters Ozmos ile ZeroWater’ı karşılaştırsak?

Eğer Ters Ozmos sisteminiz UV ışığı veya ozon jeneratörü gibi desteklerle bakteri arıtımına özel tasarlanmadıysa, suyunuzda bakteri sorunu olması halinde Ters Ozmos membranınız kısa sürede bakteri filmiyle kaplanacaktır. ZeroWater sistemlerinin şu anda bakterileri yok etme özelliği bulunmamaktadır.

Sizin sisteminizden çıkan suda tadını alacağım şeyler filtrelenmemiş çözünmüş maddeler mi olacak?

Bizim suyumuzun tadı en çok çifte distile edilmiş suyla kıyaslanıyor, “yavan” distile suyla değil. Kullanıcılarımızın çoğu suyumuzun tadı olmadığını söylüyor. Sadece H2O tadını almalısınız.

ZeroWater Filtresi nasıl çalışır?

Su İyon Değişim Filtrelerinden geçerken, suda istenmeyen veya tadını bozan iyonlar toplanır ve hidrojen gibi su iyonlarıyla değiştirilir.

Filtrelerin ömrü ne kadardır?

En kötü şartlarda bile laboratuvar onayımız filtre başına 51 litre olmasına rağmen, Toplam Çözünmüş Madde miktarı 200 civarında olan pek çok müşterimiz bize bir filtrenin Toplam Çözünmüş Madde ölçerden 006 değerini görene kadar 113 litre su arıttığını söylüyor. Toplam Çözünmüş Madde değeri ne kadar düşükse, filtrenin ömrü de o kadar uzun olur. Kendi suyunuzu önceden tahlil etmelisiniz

Filtreyi ne zaman değiştirmeliyim?

Toplam Çözünmüş Madde ölçerde “006” değerini görünce, filtreyi değiştirin. Değerin bunu aşmaması önemle tavsiye ediliyor.

Filtrede Bakteri oluşur mu?

ZeroWater® sistemlerinde kartuş üzerinde bakteri oluşumunu engelleyen özel malzemeler kullanılmıştır.

ZeroWater Malzemeleri Hangi Malzemeden yapılmıştır?

ZeroWater® filtreleri özel reçine ve karbon karışımlarından imal edilmiştir.

ZeroWater ürünlerinde ne tür plastik kullanılmıştır?

Gıda sınıfı plastik kullanılmıştır.

ZeroWater sistemleri şebeke suyundan farmasötik maddeleri uzaklaştırır mı?

Test makamları su filtresinin sudan farmasötik maddeleri uzaklaştırıp uzaklaştırmadığına dair bir protokol oluşturmamıştır. Ancak bizim filtrelerimiz, pek çok farmasötik maddenin içinde bulunan aktif içerikler gibi organik maddeleri arıtmak üzere tasarlanmış olan aktif karbon içermektedir.

Filitreleriniz Geri dönüşümlü müdür?

Evet,

ZeroWater ürünlerinde BPA bulunur mu?

Hayır, ZeroWater ürünlerinin hiçbiri BPA içermez.