Hakkımızda

Türkiyeye Su Arıtmalı Sürahi Kültürünü 2010 Yıllarda Getiren Firmamız Yaklaşık 30 Yıldan Beri Kanadada Faaliyet Göstermektedir.
Uzun Yıllar ZeroWater Ürünlerini Geliştirmek İçin AR-GE Faaliyetlerine Ciddi Yatırım Yapan Şirketimiz, Gelecektede Siz Değerli Müşterilerimiz içinde Yeni Ürün Geliştirme ve Tasarımlarına Devam Edecektir.

Ayrıca Firmamız kuzey Amerika ülkelerine Turk Mali ürünlerinin ihracatınıda yapmakta olup, yerli ve milli üreticilerede ciddi oranda destekte bulunup ürünlerin geliştirilmesi için geniş kapsamlı çalışmalarda yürütmektedir.

ZeroWater Su arıtıcı sürahi kullanmak pet şişe ve plastik atıklarıda azaltmanızda önemli derecede katkıda bulunur ve Çevre dostudur. ZeroWater 5 Kademeli Güçlü Filtresi ile klasmanındaki en iyi arıtmaya sahiptir.

ZeroWater markamızla Hedefimiz insanların hak ettikleri kalitede ve saflıkta hijyenik su kullanmalarını sağlamak ve çevreci bir Türkiye oluşturmaktır.

 

Saygılarımızla.

ZeroWater 

                                                                                                                

Daraltılabilir içerik

 Şebeke suyu zaten belediye tarafından arıtılıyor. Neden ZeroWater’a ihtiyacım olsun?

Belediye suyu ZeroWater’ın seviyesine kadar arıtabilse bile, arıtma tesisinden musluğunuza gelene kadar suya çeşitli kimyasallar karışabilir ve şebeke suyunun o tipik tadını verir. ZeroWater suyu taze ve lezzetlidir.

ZeroWater ile şişe suyu kalitelerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri FDA’nın belirlediği, arıtılmış şişe suyunda bulunması gereken Toplam Çözünmüş Madde miktarlarını karşılayabilen tek filtre suyu sağlar. Böylece en üst düzey kalitedeki suyu plastik şişeler veya yüksek maliyetler olmaksızın elde etmiş olursunuz.

Kuyu suyu kullanıyorum. Sisteminizi, kullanmam gerekir mi?

Kuyu suyu kullanıyorsanız, kuyunun incelenmesi ve mikrobiyolojik kirleticiler dâhil olmak üzere çeşitli maddelere karşı tahliller yapılması kuyu sahibinin sorumluluğundadır. Kuyunun içilebilirliği onaylandığı takdirde, ZeroWater® kuyu suyuna da aynı şebeke suyu gibi muamele eder.

ZeroWater filtreleri ile diğer filtreleri karşılaştırsak?

ZeroWater filtresi çok daha kapsamlı olan 5-aşamalı filtre sistemidir. Sadece tespit edilebilen çözünmüş maddeleri tutabilen basit karbon filtrelerin karşısına İyon Değişim Teknolojisini koyar.

ZeroWater filtreleri ile Ters Ozmos sistemlerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri Ters ozmos sistemlerinden elde edilen arıtma derecesine eşit kalitede su elde eder. Bizim sistemlerimiz ayrıca hiç su ziyanına neden olmaz ve yerçekimi esasına göre çalışır. İlave olarak tesisatınıza monte edilmesine gerek yoktur.

ZeroWater ile distile suyu karşılaştırsak?

İnsanlar genellikle distile suyun yavan bir tadı olduğunu söylerken, ZeroWater® suyu taze ve lezzetlidir. Ayrıca distilasyon işlemi elektrik gerektirir ve suyun arıtılması saatler sürer.

ZeroWater ile yumuşatıcıları karşılaştırsak?

Su yumuşatma sistemleri sodyum veya potasyumu kalsiyum ile değiştirerek kalsiyum yapılanmasını önler ve sabunun daha iyi köpürmesini sağlar. İçme suyunun tadını iyileştirmezler.

Ev hayvanları / insanlar distile suya ihtiyaç duyuyorlar. Buda aynı kalitede mi?

Bizim filtrelerimiz elektrik harcamadan veya mağazalardan eve su taşıma zahmetine katlanmadan, distile suyla aynı kalitede su sağlar.

Kuyu/Kaynak suyu kullanıldığında, filtre ömrü "şehir" suyuna göre daha mı kısa olur?

Filtrenin ömrü suyun kuyu, kaynak veya şebeke suyu olmasına değil, içerdiği Toplam Çözünmüş Madde miktarına bağlıdır. Kuyu suyunuzu bizim sistemimizde kullanmadan önce test ettiğinizden emin olun.

Mikrobiyolojik / bakteriyel arıtma konusunda Ters Ozmos ile ZeroWater’ı karşılaştırsak?

Eğer Ters Ozmos sisteminiz UV ışığı veya ozon jeneratörü gibi desteklerle bakteri arıtımına özel tasarlanmadıysa, suyunuzda bakteri sorunu olması halinde Ters Ozmos membranınız kısa sürede bakteri filmiyle kaplanacaktır. ZeroWater sistemlerinin şu anda bakterileri yok etme özelliği bulunmamaktadır.

Sizin sisteminizden çıkan suda tadını alacağım şeyler filtrelenmemiş çözünmüş maddeler mi olacak?

Bizim suyumuzun tadı en çok çifte distile edilmiş suyla kıyaslanıyor, “yavan” distile suyla değil. Kullanıcılarımızın çoğu suyumuzun tadı olmadığını söylüyor. Sadece H2O tadını almalısınız.

ZeroWater Filtresi nasıl çalışır?

Su İyon Değişim Filtrelerinden geçerken, suda istenmeyen veya tadını bozan iyonlar toplanır ve hidrojen gibi su iyonlarıyla değiştirilir.

Filtrelerin ömrü ne kadardır?

En kötü şartlarda bile laboratuvar onayımız filtre başına 51 litre olmasına rağmen, Toplam Çözünmüş Madde miktarı 200 civarında olan pek çok müşterimiz bize bir filtrenin Toplam Çözünmüş Madde ölçerden 006 değerini görene kadar 113 litre su arıttığını söylüyor. Toplam Çözünmüş Madde değeri ne kadar düşükse, filtrenin ömrü de o kadar uzun olur. Kendi suyunuzu önceden tahlil etmelisiniz

Filtreyi ne zaman değiştirmeliyim?

Toplam Çözünmüş Madde ölçerde “006” değerini görünce, filtreyi değiştirin. Değerin bunu aşmaması önemle tavsiye ediliyor.

Filtrede Bakteri oluşur mu?

ZeroWater® sistemlerinde kartuş üzerinde bakteri oluşumunu engelleyen özel malzemeler kullanılmıştır.

ZeroWater Malzemeleri Hangi Malzemeden yapılmıştır?

ZeroWater® filtreleri özel reçine ve karbon karışımlarından imal edilmiştir.

ZeroWater ürünlerinde ne tür plastik kullanılmıştır?

Gıda sınıfı plastik kullanılmıştır.

ZeroWater sistemleri şebeke suyundan farmasötik maddeleri uzaklaştırır mı?

Test makamları su filtresinin sudan farmasötik maddeleri uzaklaştırıp uzaklaştırmadığına dair bir protokol oluşturmamıştır. Ancak bizim filtrelerimiz, pek çok farmasötik maddenin içinde bulunan aktif içerikler gibi organik maddeleri arıtmak üzere tasarlanmış olan aktif karbon içermektedir.

Filitreleriniz Geri dönüşümlü müdür?

Evet,

ZeroWater ürünlerinde BPA bulunur mu?

Hayır, ZeroWater ürünlerinin hiçbiri BPA içermez.