Zerowater Filtresi Neleri Aritir?

 

Performans Sonuçları

EPA'nın ulusal birincil içme suyu düzenlemeleri ve EPA'nın ikincil içme suyu standartları altında listelenen kirleticiler altında listelenen inorganik kimyasallar için Zerowater'in 5 Aşamalı filtresi ile Diğer Markanin Geleneksel 2 Aşamalı filtresinin karşılaştırması.

Zerowater Aritma Tablosu

1 Test sonuçları, IAPMO tarafından tanınan bağımsız bir ISO 17025 laboratuvarı olan Williamstown, New Jersey'de bulunan Quality Filter Testing Laboratory, LLC tarafından gerçekleştirilen, içinden dökülen cihazların NSF / ANSI test standartlarına dayalıdır.

 

Zerowater Aritma Tablosu

 

ZeroWater’in 75 Litre nominal kapasiteye sahip 5 aşamalı filtresi ve 150 Galon nominal kapasiteli Diger Markanın 2 Aşamalı Standart Filtresi, ürünlerin önerilen günlük 2 galon filtreleme kullanımına göre test edildi. Gösterilen sonuçlar, her filtrenin 6.5 pH seviyesinde ve 8.5 pH seviyesinde içme suyu test sonuçlarının ortalama hesaplamasına dayanmaktadır.

* 75 Litre Filtrasyondan sonra % azalma

** 150 Litre Filtrasyondan sonra % azalma

Diger Marka , ZeroWater'a, bağlı olmayan tescilli ticari markadır.

Su Hazırlığı Sorunları:

Metaller tehdidi suyu, NSF / ANSI'ye dahil olmayan metaller hariç, her metal için NSF / ANSI standardı 42 veya 53 tarafından belirtilen bir konsantrasyon elde etmek için 20 Litre suya uygun miktarda reaktif standardı eklenerek hazırlanmıştır. standart olarak bu metaller, söz konusu metal için EPA içme suyu limitinin 10 katı konsantrasyonda hazırlanmıştır. Tehdit suyu her bir filtreden 1 litre, 45 dakika yük / 45 dakika dinlenme oranında yan yana geçirildi ve 20 litre sonra her bir filtreden filtrelenmiş bir su numunesi alındı ​​ve EPA yöntemi kullanılarak her bir metal için test edildi. SM 3111-B kullanılarak test edilen Demir hariç 200.8. Tüm kirleticiler için pH 6.5 ve 8.5'e ayarlandı ve her metal için iki sonucun ortalaması rapor edildi.

İnorganik-Metal Olmayan-Parametreler tehdidi suyu, uygun miktarda reaktif standardı 20 Litre suya eklenerek, her parametre için NSF / ANSI standardı 42 veya 53 tarafından belirtilen bir konsantrasyon elde etmek suretiyle hazırlanmıştır. NSF / ANSI standardına dahil edilen bu parametreler, söz konusu parametre için EPA içme suyu limitinin konsantrasyonunun 10 katı hazırlanmıştır. Tehdit suyu her bir filtreden 1 litre, 45 dakika yük / 45 dakika dinlenme oranında yan yana geçirildi, 20 litre sonra her filtreden bir filtrelenmiş su numunesi alındı ​​ve her bir parametre için deneme suyu ile birlikte test edildi. ilgili EPA yöntemini veya Suyun İncelenmesi için Standart Yöntemi kullanarak.

Özet:

Test edilen bileşikler, EPA tarafından Birincil ve İkincil içme suyu kirleticileri olarak listelenen bileşiklerdir. Test edilen bileşikler ayrıca NSF / ANSI Standardı 53 ve Standard 42'de filtre üreticileri için azaltma iddiaları için yerleşik prosedürlerle listelenmiştir. Bu karşılaştırma çalışmasında kullanılan prosedür NSF / ANSI standartları 42 ve 53, 2018 sürümlerine dayanmaktadır. Bu çalışmada kullanılan analiz yöntemleri içme suyu için EPA onaylı yöntemlerdir.

ZeroWater Ürünlerimiz

Daraltılabilir içerik

 Şebeke suyu zaten belediye tarafından arıtılıyor. Neden ZeroWater’a ihtiyacım olsun?

Belediye suyu ZeroWater’ın seviyesine kadar arıtabilse bile, arıtma tesisinden musluğunuza gelene kadar suya çeşitli kimyasallar karışabilir ve şebeke suyunun o tipik tadını verir. ZeroWater suyu taze ve lezzetlidir.

ZeroWater ile şişe suyu kalitelerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri FDA’nın belirlediği, arıtılmış şişe suyunda bulunması gereken Toplam Çözünmüş Madde miktarlarını karşılayabilen tek filtre suyu sağlar. Böylece en üst düzey kalitedeki suyu plastik şişeler veya yüksek maliyetler olmaksızın elde etmiş olursunuz.

Kuyu suyu kullanıyorum. Sisteminizi, kullanmam gerekir mi?

Kuyu suyu kullanıyorsanız, kuyunun incelenmesi ve mikrobiyolojik kirleticiler dâhil olmak üzere çeşitli maddelere karşı tahliller yapılması kuyu sahibinin sorumluluğundadır. Kuyunun içilebilirliği onaylandığı takdirde, ZeroWater® kuyu suyuna da aynı şebeke suyu gibi muamele eder.

ZeroWater filtreleri ile diğer filtreleri karşılaştırsak?

ZeroWater filtresi çok daha kapsamlı olan 5-aşamalı filtre sistemidir. Sadece tespit edilebilen çözünmüş maddeleri tutabilen basit karbon filtrelerin karşısına İyon Değişim Teknolojisini koyar.

ZeroWater filtreleri ile Ters Ozmos sistemlerini karşılaştırsak?

ZeroWater® filtreleri Ters ozmos sistemlerinden elde edilen arıtma derecesine eşit kalitede su elde eder. Bizim sistemlerimiz ayrıca hiç su ziyanına neden olmaz ve yerçekimi esasına göre çalışır. İlave olarak tesisatınıza monte edilmesine gerek yoktur.

ZeroWater ile distile suyu karşılaştırsak?

İnsanlar genellikle distile suyun yavan bir tadı olduğunu söylerken, ZeroWater® suyu taze ve lezzetlidir. Ayrıca distilasyon işlemi elektrik gerektirir ve suyun arıtılması saatler sürer.

ZeroWater ile yumuşatıcıları karşılaştırsak?

Su yumuşatma sistemleri sodyum veya potasyumu kalsiyum ile değiştirerek kalsiyum yapılanmasını önler ve sabunun daha iyi köpürmesini sağlar. İçme suyunun tadını iyileştirmezler.

Ev hayvanları / insanlar distile suya ihtiyaç duyuyorlar. Buda aynı kalitede mi?

Bizim filtrelerimiz elektrik harcamadan veya mağazalardan eve su taşıma zahmetine katlanmadan, distile suyla aynı kalitede su sağlar.

Kuyu/Kaynak suyu kullanıldığında, filtre ömrü "şehir" suyuna göre daha mı kısa olur?

Filtrenin ömrü suyun kuyu, kaynak veya şebeke suyu olmasına değil, içerdiği Toplam Çözünmüş Madde miktarına bağlıdır. Kuyu suyunuzu bizim sistemimizde kullanmadan önce test ettiğinizden emin olun.

Mikrobiyolojik / bakteriyel arıtma konusunda Ters Ozmos ile ZeroWater’ı karşılaştırsak?

Eğer Ters Ozmos sisteminiz UV ışığı veya ozon jeneratörü gibi desteklerle bakteri arıtımına özel tasarlanmadıysa, suyunuzda bakteri sorunu olması halinde Ters Ozmos membranınız kısa sürede bakteri filmiyle kaplanacaktır. ZeroWater sistemlerinin şu anda bakterileri yok etme özelliği bulunmamaktadır.

Sizin sisteminizden çıkan suda tadını alacağım şeyler filtrelenmemiş çözünmüş maddeler mi olacak?

Bizim suyumuzun tadı en çok çifte distile edilmiş suyla kıyaslanıyor, “yavan” distile suyla değil. Kullanıcılarımızın çoğu suyumuzun tadı olmadığını söylüyor. Sadece H2O tadını almalısınız.

ZeroWater Filtresi nasıl çalışır?

Su İyon Değişim Filtrelerinden geçerken, suda istenmeyen veya tadını bozan iyonlar toplanır ve hidrojen gibi su iyonlarıyla değiştirilir.

Filtrelerin ömrü ne kadardır?

En kötü şartlarda bile laboratuvar onayımız filtre başına 51 litre olmasına rağmen, Toplam Çözünmüş Madde miktarı 200 civarında olan pek çok müşterimiz bize bir filtrenin Toplam Çözünmüş Madde ölçerden 006 değerini görene kadar 113 litre su arıttığını söylüyor. Toplam Çözünmüş Madde değeri ne kadar düşükse, filtrenin ömrü de o kadar uzun olur. Kendi suyunuzu önceden tahlil etmelisiniz

Filtreyi ne zaman değiştirmeliyim?

Toplam Çözünmüş Madde ölçerde “006” değerini görünce, filtreyi değiştirin. Değerin bunu aşmaması önemle tavsiye ediliyor.

Filtrede Bakteri oluşur mu?

ZeroWater® sistemlerinde kartuş üzerinde bakteri oluşumunu engelleyen özel malzemeler kullanılmıştır.

ZeroWater Malzemeleri Hangi Malzemeden yapılmıştır?

ZeroWater® filtreleri özel reçine ve karbon karışımlarından imal edilmiştir.

ZeroWater ürünlerinde ne tür plastik kullanılmıştır?

Gıda sınıfı plastik kullanılmıştır.

ZeroWater sistemleri şebeke suyundan farmasötik maddeleri uzaklaştırır mı?

Test makamları su filtresinin sudan farmasötik maddeleri uzaklaştırıp uzaklaştırmadığına dair bir protokol oluşturmamıştır. Ancak bizim filtrelerimiz, pek çok farmasötik maddenin içinde bulunan aktif içerikler gibi organik maddeleri arıtmak üzere tasarlanmış olan aktif karbon içermektedir.

Filitreleriniz Geri dönüşümlü müdür?

Evet,

ZeroWater ürünlerinde BPA bulunur mu?

Hayır, ZeroWater ürünlerinin hiçbiri BPA içermez.