Zerowater Filtrelerinizi Ne Zaman Değiştirmelisiniz? - ZeroWater Türkiye

Zerowater Filtrelerinizi Ne Zaman Değiştirmelisiniz?

Bir su filtreleme sistemi inorganik maddeler ve diğer çözünmüş katı maddelerle tıkandığında, genellikle yeni bir Sıfır Su filtresinin zamanının geldiğini gösteren birkaç ipucu vardır. Bu, tat veya koku değişikliğini veya su kalitesi ölçüm cihazınızda 006 Toplam Çözünmüş Katılar (TDS) okumasından daha fazlasını içerir.

Bu göstergeleri kontrol motoru ışıkları olarak düşünün. Tıpkı bir arabanın mekaniği gibi, ZeroWater filtreleme sisteminin incelikleri de ara sıra bakım gerektirir. Bununla birlikte, bir aracın aksine, ZeroWater filtrenizin mekaniğini sabitlemek korkacak bir şey değildir. Yeni bir filtre sizi en kısa sürede en saf görünen ve tadı olan suya geri döndürecektir.

Burada ZeroWater filtrenizin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini ve nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

 

Zerowater Filtreniz Nasıl Çalışır?

ZeroWater’ın en son teknolojisi, piyasadaki en temiz suyun bir kısmını sağlayan beş aşamalı bir iyon değişim filtreleme sürecini içerir.

Bu, suyun, musluk suyundaki görünür katıları, inorganik bileşikleri ve kirleticileri gideren beş ayrı bölümden geçmesiyle elde edilir. Bu beş bölüm şunları içerir:

Kaba filtre süzgeci başlangıçta musluk suyundaki toz ve pas gibi çok iyi bilinen tüm kirleticileri temizler.

Köpük dağıtıcı, ilave asılı katı maddeleri uzaklaştırır.

Çok katmanlı aktif karbon ve oksidasyon azaltma alaşımı, pestisitler, Cıva ve Klor gibi organik kirleticileri giderir ve bakterilerin büyümesini önler.

İkili kapsamlı iyon değişim reçinesi, metaller gibi inorganik bileşikleri ortadan kaldırır.

Son olarak, ultra ince elek ve dokumasız membran tabakası, hala kalan sinir bozucu askıda katıları giderir.

Bu filtrasyon membranları, en saf tadı ve en dengeli suyu sağlamak için zararlı iyonları ve mineralleri ortadan kaldıran iyon değişim boncuklarıyla yüklenir.

 

Zerowater Filtrenizi Ne Zaman Değiştireceğinizi Nasıl Anlarsınız?

ZeroWater filtresinin ne kadar dayanacağı, musluk suyunuzun kaynağına ve filtrasyondan önceki kirlilik seviyesine bağlıdır. Örneğin, 002-050 TDS musluk suyu seviyeleri ile orta düzeyde kirlenme, filtre başına 150 Litre veya daha fazla su verecektir. Kullanıcılarımız için hiçbir zaman geçerli olmayacağını umduğumuz 301-400 TDS musluk suyu seviyeleri ile olağanüstü yüksek kirlilik seviyeleri yaklaşık 30-60 Litre verim sağlayacaktır.

 

ZeroWater filtrenizin ömrünün evinizin su tüketimine bağlı olacağını unutmamak önemlidir.

Balık tadı fark ederseniz filtrenizi değiştirme zamanının geldiğini de bileceksiniz. Bu, bir filtrenin ömrünü aştığınızda ve artık toplam çözünmüş katıları filtreleme görevini yerine getiremediğinde gerçekleşir. İyon değiştirme reçinelerinin tükendiği veya kullanım ömrünün sonuna ulaştığı neredeyse limon benzeri bir tadı fark edeceksiniz.

Son olarak, ZeroWater filtrenizi değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsanız, kullanışlı su kalitesi ölçüm cihazınızı çıkarmanızı öneririz. Filtrelenmiş suyunuzun kalitesi 006 veya daha fazlaysa, filtrenizi değiştirme zamanının geldiğini biliyorsunuzdur.

Özet olarak, ZeroWater filtrenizin değiştirilmesi gereken işaretler şunlardır:
  • Asidik tat
  • Suyun tadı limon gibi
  • 006 veya daha yüksek bir sayaç okuması

ZeroWater Filtrenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

ZeroWater filtrenizi değiştirme adımları basittir.

Kapağı ve su haznesini çıkararak sürahinizi sökün ve mavi koruyucu kapağı çıkarın. Not: Yoğunlaşmayı fark edebilirsiniz, bu tamamen normaldir. Filtrenin içindeki içerikler paketlenmeden önce arıtılmış suyla durulanır.

Aşağıdan yeni filtrenizi rezervuarın altına doğru döndürün. Rezervuarla tam bir sızdırmazlık sağlanana kadar sıkın.

Hazneyi soğuk musluk suyu ile doldurun.

Su filtreden geçip sürahinizin gövdesine girdikten sonra, bir bardağı yeni filtrelenmiş suyla doldurun. Diğer popüler filtrelerin aksine, filtrelerimizin kullanılmadan önce ıslatılması, yıkanması veya başka bir şekilde hazırlanması gerekmez.

Nihai memnuniyet için su kalitesi ölçüm cihazınızla test edin.

İç ve tadını çıkar!

Yedek Filtreler Nereden Alınır

Yedek ZeroWater filtrelerini buradan çevrimiçi olarak kolayca sipariş edebilirsiniz. Yedek kartuşlar 2, 4, 8, 12'lik paketler halinde gelir; bu, eviniz, ofisiniz veya iş yeriniz için ihtiyacınız olan doğru miktarda filtreyi alabileceğiniz anlamına gelir.

Alternatif olarak ZeroWater ürünleri Walmart, Target, Best Buy ve Bed Bath and Beyond dahil çoğu büyük perakendeciden satın alınabilir.

ZeroWater filtrelerinin güzel yanı, standart musluk suyu koşullarında ve evdeki su tüketiminize bağlı olarak filtrelerin aylarca dayanabilmesidir.

ZeroWater kullanıcıları, karmaşık bir filtreleme sistemi sürdürme zahmetine girmeden, uygun bir fiyata zarif bir şekilde filtrelenmiş suyun keyfini çıkarır.

Filtrenizi değiştirme zamanı geldiğinde, ZeroWater filtreleme kartuşları işi sizin için yapmak üzere tasarlandığından süreç sorunsuzdur. Su almaya hazır olana kadar sürahiler tezgahınızın veya buzdolabınızın üzerine oturun. Ürünlerimiz veya iyon değişim filtreleme teknolojisinin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bir ZeroWater uzmanıyla iletişime geçin. Hem geri dönen müşterilerle hem de yeni müşterilerle sohbet etmeyi seviyoruz!

Ürünlerimiz

Bloga dön