Filtrelenmiş Su Vs. Musluk Suyu: Bilmeniz Gerekenler - ZeroWater Türkiye

Filtrelenmiş Su Vs. Musluk Suyu: Bilmeniz Gerekenler

Musluk Suyu vs Arıtılmıs Zerowater

 

Filtrelenmiş su ile musluk suyu arasındaki fark çıplak gözle görülemez, ancak su filtreleri temiz ve saf hidrasyon sağlamak için çok önemlidir. Bu nedenle, filtrelenmiş su ile musluk suyu arasında karar vermeye gelince, kendinize aşağıdaki soruları sorduğunuzdan emin olun:

Filtrelenmiş su içerek ne gibi faydalar elde ederim?

Tersine, musluk suyu içerek kendimi potansiyel olarak hangi engellere maruz bırakıyorum?

Yoğun hayatıma arıtılmış, filtrelenmiş suyu nasıl sığdırabilirim?

Musluk Suyu Temelleri: Gerçekten Ne İçiyorsunuz?

Musluk suyunun sadece bu olduğunu düşünebilirsiniz, değil mi? Musluktan gelen ve mutfak lavabosunu, banyo lavabosunu veya dış hortumu içerebilen su. Ancak, tüketmekte olduğunuz musluk suyunun muhtemelen kilometrelerce öteden gelebileceğini düşünmek için durdunuz mu?

Smartcitiesdive.com'a göre, insanların% 77'si musluk suyunun nereden geldiğini bilmiyor. Bunun nedeni, musluk suyunuzun yolun aşağısındaki yerel akarsu, göl veya dereden çekilmemesidir. Çoğu zaman, musluk suyunuz musluğunuza ulaşmak için su kemerleri, boru hatları ve daha fazlası boyunca binlerce kilometre olmasa da yüzlerce yol kat eder.

Bu, musluk suyunu farklı ilçeler tarafından tehlikeye atılmaya karşı savunmasız bırakır ve içinden geçtiğini belirtir. Örneğin, musluk suyunun% 51'inin kamu arazilerinden geçtiği ve bu uzak bölgelerdeki korumaların eksikliğini düşünürseniz onu savunmasız bıraktığı Kaliforniya'yı ele alalım.

 Ayrıca, kentsel alanlar için içme kalitesini izlemek için kalite kontrol bölümleri mevcut olmasına rağmen, su arıtma tesislerinde iklim değişikliği ve insan hatasına karşı kurşun geçirmez bir çözüm değildir.

Su Nasıl Filtrelenir?

Çoğu su hizmeti tesisi, şehirden şehire aynı filtreleme yöntemini kullanır. Bu suyun kaynağı her zaman buzullar, nehirler, göller ve daha fazlası gibi doğal kaynaklar olacak olsa da, hemen hemen her Amerikalı su içer ve bu 4 aşamalı su arıtma sürecinden geçer.

 Pıhtılaşma ve Topaklanma: Sudaki orijinal engellerden daha büyük parçacıklar olan "topaklar" oluşturmak için mevcut döküntülere bağlanmak için suya kimyasallar eklenir.

Sedimantasyon: Artık daha büyük olan "flok" önemli ölçüde daha fazla ağırlığa sahip olduğundan, arıtma tankının dibine batar ve üstte daha temiz su bırakır.

Filtreleme: Bu su daha sonra bir filtreleme sisteminden geçer ve daha büyük topağı tamamen geride bırakır.

Dezenfeksiyon: 3. adımda kaymış olabilecek bakterileri, virüsleri veya mikropları daha da yok etmek için filtrelenmiş suya klor eklenir.

Yüzeyindeyken, bu, içilebilir musluk suyunu güvenli ve etkili bir şekilde dağıtmak için yeterince kapsamlı bir süreç gibi görünebilir. Ancak yıllar geçtikçe, bu yöntemin nüfusa güvenli musluk suyu sağlamada yetersiz kaldığı kanıtlanmıştır. 

Bu eksikliklerden bazıları aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Kurşun borular: Bu, Flint, MI su krizinin temel sorunudur. Kurşun su boruları çürümeye karşı hassastır, bu da suyu etkilemek için büyük miktarda döküntü için alan yaratabilir. Kurşun borulara rutin olarak boruların içinde fosfat uygulanmazsa, bu durum suda tehlikeli miktarlarda klorüre neden olabilir.

Nitrat: Sığırların büyük ölçüde mevcut olabileceği daha kırsal alanlarda, yüksek miktarlarda nitratın suya sızdığı bilinmektedir. Bu, yeni doğan bebekler için endişe verici derecede tehlikelidir.

Filtrelenmiş Suyun Faydaları Vs. Musluk suyu

Şimdiye kadar, umarım, evdeki musluğunuzdan aldığınız musluk suyunun kusurlara karşı bağışık olmadığını fark etmişsinizdir. Ortalama bir insanın günde 3,2 litre su tüketmesi gerektiği gerçeğini düşündüğünüzde, güvenli içme suyunun önemini bir perspektif içine almalısınız. 

Bu nedenle filtrelenmiş su ve musluk suyu söz konusu olduğunda, filtrelenmiş su içmenin faydaları tartışılmaz. Ancak bu, musluk suyunun herhangi bir avantajı olmadığı anlamına gelmez.

Ev için Su Filtreleri

Bunu okuduktan sonra filtrelenmiş suyun önemini anlarsanız, ev için su filtreleri söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken birçok seçenek vardır. 

Mutfak düzeninize, tercihlerinize veya yaşam tarzınıza bağlı olarak suyunuzu evde filtreleyebileceğiniz birden fazla yol vardır. 

Örneğin, dahili filtreli bir su sürahisi, suyu toplu olarak filtrelemek için harika bir yol olabilir, böylece gün boyunca taze, besleyici suya sahip olursunuz.

ZeroWater, filtrelenmiş, lezzetli tadı olan suyun öneminin farkındadır ve ürünlerini rakiplerine göre aşağıdaki benzersiz avantajları sağlayacak şekilde uyarlamıştır. 

ZeroWater, diğer herhangi bir boşaltma filtresinden daha fazla katı madde çıkarır.

ZeroWater ürünleri, çoğu rakibin 2 aşamalı süreciyle karşılaştırıldığında, 5 aşamalı filtreleme döngüsünde suyu filtreler.

ZeroWater; kurşun, PFOA ve PFOS, krom ve diğer tehlikeli metalleri önemli ölçüde azaltır.

ZeroWater vaadi, rakiplerimizden daha tehlikeli engelleri ortadan kaldıran en saf tadım suyunun tadını çıkaracağınız anlamına gelir. Eşsiz ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için SSS sayfamızı ziyaret edin ve su filtreleri ve sürahiler satın alın!

Ürünlerimiz

Bloga dön